Oferta

Instalujemy w pełni funkcjonalne systemy klimatyzacyjne, pompy ciepła i fotowoltaikę.


KLIMATYZACJE

Montaż, serwis, wymiana, doradztwo

Systemy klimatyzacji

Współcześnie na rynku znajduje się ogromny wybór urządzeń klimatyzacyjnych. Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów, którzy dobiorą odpowiednie urządzenia

W zależności od Twoich wymagań i od budynku, w którym chciałbyś zainstalować system chłodniczy, inne opcje okażą się najbardziej trafione.

Oczywiście chętnie od początku pomożemy Ci z całym procesem projektowania systemu chłodniczego i wyboru jego elementów, po tym jak skontaktujesz się z nami w celu analizy twoich preferencji i nieruchomości.

Główny podział klimatyzatorów stacjonarnych:

Jedna wewnętrzna jednostka chłodząca jest podłączona rurami do jednostki zewnętrznej (kompresora).

Ochłodzone powietrze jest wywiewane tylko w jednym punkcie. Rozwiązanie to idealnie nadaje się do zmniejszania temperatury w pojedyńczych pomieszczeniach o mniejszym metrażu. Jest ono też zazwyczaj najtańsze i najszybsze w montażu, ze względu na minimalną ilość urządzeń, które trzeba zainstalować.

Kilka klimatyzatorów podłączonych do jednej jednostki zewnętrznej. Jest to jedna z najlepszych opcji dla dla budynków wielo-pomieszczeniowych.

Klimatyzacja typu multi-split pozwala na regulację temperatury przy każdej jednostce chłodzącej z osobna, co z kolei prowadzi do zmniejszonego zużycia energii, w czasie gdy nie potrzebne jest równe chłodzenie całości budynku. Oczywiście wybór klimatyzatorów opartych na multi-splicie zwiększa także komfort osób korzystających z pomieszczeń, w momencie gdy każda z nich jest przyzwyczajona do innej temperatury (co zazwyczaj ma miejsce).

Ten system chłodzenia wymaga położenia kanałów wentylacyjnych, przez które będzie rozprowadzane ochłodzone powietrze po pomieszczeniach budynku

Z tego względu zazwyczaj nie kładzie się klimatyzacji kanałowej w już zagospodarowanych lokalach. Klimatyzatory kanałowe mimo osobnego wywiewu zimnego powietrza dla każdego pomieszczenia, nie mają możliwości indywidualnej kontroli temperatury. To ograniczenie wynika ze sposobu działania takiego systemu chłodniczego; w klimatyzacji kanałowej całe powietrze chłodzone jest w jednym punkcie, a następnie rozprowadzane za pomocą wentylacji na pozostałe pomieszczenia. Duża zaletą klimatyzatorów kanałowych, jest brak widocznych jednostek wewnętrznych, co większość osób uważa, za najlepszy wybór pod względem estetycznym (w praktyce, odpowiednio zaimplementowany split/multi-spllit też moze mieć ukryte jednostki wewnętrzne.

Rodzaje klimatyzatorów

Ze względu na umiejscowienie wyróżniamy kilka typów klimatyzatorów.
Klimatyzatory podsufitowe
Klimatyzatory sufitowe

Klimatyzatory ścienne
Klimatyzatory podłogowe

Klimatyzatory przypodłogowe
Klimatyzatory schowane (połączenie rozwiązań z multi-splitu i klimatyzacji kanałowej)

Cechy dodatkowe czyli na co warto zwracać uwagę

Klimatyzatory znacząco różnią się też pod względem takich parametrów jak:
Głośność - lepsze modele są praktycznie niesłyszalne
Szybkość chłodzenia pomieszczenia

Stopień automatyzacji
Efektywność i wydajność

Filtrowanie - powietrze poza ochładzaniem może być oczyszczane z kurzu i bakterii
Ekologiczność - to ile prądu zużywa klimatyzacja ma dla nas znaczenie