Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej nurtujące Klientów pytania. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami
Jeśli potrzebujesz więcej informacji zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, którzy znają odpowiedzi na wszystkie pytania związane z klimatyzacjami i nie tylko;)
1Ile trwa montaż klimatyzacji?
Czas montażu systemu klimatyzacji uzależniony jest najbardziej od stopnia skomplikowania instalacji i jej lokalizacji. Przykładowo dla domu jednorodzinnego o powierzchni około 120m² z 4 klimatyzowanymi pomieszczeniami czas montażu to 3 dni robocze.
2Jaka moc klimatyzatora jest wymagana w moim budynku?
Takimi kwestiami zajmują się nasi technicy, którzy na etapie wyceny dobierają najbardziej odpowiedni i wydajny system odpowiednio dopasowany do konkretnego mieszkania, budynku czy tez pomieszczenia. Na naszej stronie można tez znaleźć kalkulator chłodniczy, który po wypełnieniu odpowiednich pól daje możliwość obliczenia odpowiedniej mocy klimatyzatora.
3Czy mogę zamontować klimatyzację w bloku?
TAK. Montujemy instalacje w praktycznie każdej lokalizacji i nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Skontaktuj się z nami.
4Ile kosztuje wycena systemu klimatyzacji?
Wycena jest darmowa i nic nie kosztuje. Skontaktuj się z nami i umów się na darmową wycenę systemu klimatyzacji
5Mam już klimatyzację - czy trzeba ją jakoś serwisować?
TAK - regularne czyszczenie i serwis klimatyzacji jest konieczny dla prawidłowej pracy urządzenia. Bardzo ważne dla zdrowia jest aby w sposób profesjonalny, prawidłowo czyścić klimatyzację aby usunąć z jej systemu wszelkie drobnoustroje i bakterie, które rozwijają się w każdym systemie klimatyzacji.
6Klimatyzacja w domu - gdzie umieścić urządzenie?
Do montażu jednostki wewnętrznej w klimatyzacji typu split najlepiej sprawdza się przestrzeń przy suficie, gdzie najintensywniej zachodzą procesy mieszania się mas powietrza o różnej termice. Nie zaleca się natomiast montażu w taki sposób by narazić osoby w pomieszczeniu na bezpośredni nadmuch zimnych mas, np. nad kanapą. Przy wyborze miejsca montażu musimy pamiętać, że konieczne jest zapewnienie wygodnego dostępu do prac serwisowych. Klimatyzator na ścianie powinien znaleźć się ok. 20 cm od sufitu oraz mieć wolną przestrzeń po ok. 15 cm po bokach. Jednym ze zalecanych miejsc jest ściana z oknem, w jego pobliżu lub nad framugą. Dobrze jest jeśli na przeciwko nie znajdują się żadne przeszkody w odległości kilku metrów.
1Do czego służy pompa ciepła?
Pompa ciepła służy do ogrzewania zamkniętych przestrzeni, między innymi takich jak biura i domy. Jest to najbardziej nowoczesny system ogrzewania - praktycznie całkowicie bezobsługowy
2Dlaczego warto ogrzewać dom pompą ciepła?
Dom warto ogrzewać pompą ciepła ponieważ, dzięki wysokiej sprawności, jest ona energoszczędnym i przyjaznym środowisku rozwiązaniem grzewczym. Dodatkowo pompy ciepła nie wymagają naszej obsługi, a także dzięki odjęciu ryzka wybuchu czy zaczedzenia są znacznie bezpieczniejsze niż ogrzewanie oparte na paliwach.
3Czy pompa ciepła może też chłodzić?
Tak, pompę ciepłą można wykorzystać do ochłodzenia pomieszczenia. Efekt ten realizuje się na jeden z dwóch sposobów: aktywny lub pasywny. Pierwszy z nich polega na “odwróceniu” standardowego cyklu wykonywanego przez pompę ciepła zimą, drugi natomiast wykorzystuje nieską temperaturę gruntu lub wód gruntowych.
4Ile prądu zużywa pompa ciapła?
Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć ponieważ uzależnione jest to od bardzo wielu czynników takich jak: temperatura powietrza na zewnątrz, temperatura jaką chcemy utrzymywać wewnątrz pomieszczenia, temperatura wody, wielkość pomieszczenia, ilość osób, ilość okien, ocieplenie budynku i wiele wiele innych. Bez wątpienia obecnie pompa ciepła to najtańsza forma ogrzewania domu
5Czy do pompy ciepła wymagane jest zasilanie trójfazowe?
Tak. Z reguły sprężarka i grzałka elektryczna wykorzystywana w pompie cieplnej wykorzystuje prąd trójfazowy.
1Czym jest fotowoltaika?
Fotowoltaika to zbiór materiałów i urządzeń, które zamieniają energię świetlną (np. Z promieni słonecznych) na energie elektryczną, którą możemy wykorzystać do zasilenia sprzętu elektrycznego w naszym domu.
2Jaka jest żywotność systemów fotowoltaicznych?
Odpowiednio serwisowane panele fotowoltaiczne mogą bez problemu funkcjonować nawet kilkadziesiąt lat. Każdy rok funkcjonowania zazwyczaj wiąże się z maksymalnie 1% utratą efektywności, tak więc po 20 latach użytkowania, nasze panele fotowoltaiczne nadal będą pracowały z około 80% efektywności. Najczęstszym powodem usterek w takich systemach jest niestaranny montaż i zaniedbanie. Jeżeli chcemy, aby nasza fotowoltaika była sprawna przez wiele lat musimy zadbać by była ona montowana przez wykwalifikowany personel.
3Czy dzięki fotowoltaice można zasilić cały dom?
Tak. Fotowoltaika pozwala na zasilenia całego sprzętu elektrycznego w mieszkaniu: klimatyzatory, pompy ciepła a także wszystkie inne pomniejsze urządzenia takie jak lodówka, telewizor czy komputer. Należy jednak pamiętać, że bez zainstalowanej dodatkowej baterii magazynującej wytworzona energię, z prądu wytworzonego z energii słoneczej będziemy mogli korzystać tylko przy dostępnym promieniowaniu słonecznym (w dzień). W związku z tym jeżeli zainsalujemy fotowoltaikę to najlepszhym możliwym rozwiąznaiem jest zmaksymalizowanie zużycia prądu w trakcie dnia, w celu ograniczenia kosztów.
4Czy fotowoltaika generuje prąd w nocy?
Nie. Fotowoltaika generuje prąd jedynie przy dostępnym promieniowaniu słonecznym. W nocy prąd będzie pobierany z klasycznego źródła (od elektrownii), lub ewentualnie z baterii zasilonej w trakcie dnia, jeżeli taką baterię posiadamy.
5Dlaczego powinienem kupić fotowoltaikę?
Różne osoby mają różną motywację na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych. Najczęstszymi z nich są: - Niezależność od wachających się cen prądu na rynku. Ponieważ przez większość czasu korzystamy z energii generowanej przez własną elektroenię, rynkowe ceny prądu stają się dla nas nieistotne. - Niezależność od przerw w dostawach prądu z elektrownii, Dobrze zaimplementowana instalacja elektryczna (w połączeniu ze specjalnymi bateriami) zapewni nam dostęp do prądu, nawet podczas awarii w elektrownii. - Dbanie o środowisko, dzięki wykorzystywaniu „czystej” energii, W przeciwieństwie do energii pozyskiwanej przez większość elektrowni cieplnych (takich gdzie energię pozyskaną ze spalania paliw zamienia się na energię elektryczną), energia generowana przez panele słoneczne w żaden sposób nie zanieczyszcza środowiska. Pozwala to nam na przyczynienie się do walki z globalnym ociepleniem i zatruwaniem powietrza. iv. Mniejszy koszt instalacji fotowoltaiki niż doprowadzenia standardowej instalacji elektrycznej (dla domów położonych z dala od klasycznej siecii elektrycznej) Niektóre domostwa są na tyle oddalone od standardowej siecii elektrycznej, że koszt doprowadzenia odpowiednich przewodów będzie przekraczał koszt instalacji fotowoltaicznej.

Chcesz wiedzieć więcej?