Trujący oddech

Pięć rzeczy, które powinno się wiedzieć o klimatyzatorach.
Pięć rzeczy, które powinno się wiedzieć o klimatyzatorach.
31 marca 2019
Serwis i montaz klimatyzacji we wrocławiu
Montaż i wybór klimatyzatora
13 maja 2019

PROBLEM

Regularnie słyszymy w mediach, że powietrze w Polsce jest zanieczyszczone i niestety jest w tym stwierdzeniu bardzo dużo prawdy. Powietrze w naszych miastach jest jednym z najgorszych na świecie. Wychodząc z zamkniętych pomieszczeń, w niektóre dni dosłownie można poczuć nieprzyjemny zapach spalin unoszących się wokół nas.

Oddychanie tak zanieczyszczonym gazem jest mocno szkodliwe dla zdrowia. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization) z 2016 roku, szacuje się, że liczba przedwczesnych zgonów w naszym kraju, wynikających z oddychania trującym powietrzem wynosi około 50 000.Smog nie jest problemem dotykającym nas jedynie w okresie zimowym.


Latem, ze względu na połączenie dużej emisji spalin w ruchu ulicznym i wysokiej temperatury, szkodliwe substancje emitowane przez samochody wchodzą w reakcję ze światłem słonecznym, tworząc tak zwany smog fotochemiczny.
MOŻLIWE ROZWIĄZANIA:


  • Niewłaściwe podejście

Wielu z nas myśli, że przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu ochroni nas przed negatywnym wpływem toksycznego powietrza na zewnątrz. Niestety bez odpowiedniej wentylacji z filtrami, powietrze w naszych mieszkaniach i biurach może być nawet wielokrotnie gorsze niż powietrze na zewnątrz. Wynika to z dużej ilości stosowanej chemii czyszczącej, większego stężenia kurzu i bardziej przyjaznych warunków dla rozwoju bakterii i wirusów dodanych do już słabego powietrza zaczerpniętego z zewnątrz (w końcu gdy wpuszczamy do domu ‘trochę świeżego powietrza’ to tak naprawdę jest nim właśnie zanieczyszczona mieszanka gazów z zewnątrz).

  • Szansa na zdrowy oddech

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów uzyskania zdrowego powietrza w zamkniętych pomieszczeniach jest zamontowanie klimatyzacji z systemem filtrującym. Dzięki klimatyzatorowi, powietrze, które wchodzi do naszego mieszkania lub biura jest najpierw przepuszczane przez szereg filtrów zatrzymujących szkodliwe substancje i organizmy. Takie rozwiązanie sprawia że powietrze w naszej przestrzeni staje się znacznie bardziej przyjazne zdrowiu. Rodzaje i jakość filtrowania różnią się między instalacjami klimatyzacyjnymi, jednak nawet najsłabsze z nich znacząco pomagają nam dbać o zdrowie swoje i bliskich.

28 maja 2020
Sterowani systemem klimatyzującym

Sterowanie klimatyzatorem – ciąg dalszy!

Czyli trochę dokładniej o działaniu i możliwościach nowoczesnych klimatyzacji. Klimatyzacja i sterowanie – powtórka Tego czym jest sam klimatyzator pewnie nikomu nie trzeba tłumaczyć. Ok. Pewnie większość z nas ma jedynie znikome pojęcie jak on właściwie zamienia gorące pomieszczenia w […]
10 maja 2020

Montaż klimatyzacji – lato 2020

Nadzwyczajna sytuacja Ostatnie miesiące były ciężkie. Pandemia nowego korona wirusa kompletnie zmieniła życie dużej części z nas zmuszając nas do spędzania większej ilości czasu w domu i do ograniczenia kontaktów ze znajomymi. Dodatkowo, znaczna część państw (w tym Polska) ograniczyła […]
6 marca 2020
Klimatyzacja a koronowisrus

Czy klimatyzator może ochronić Cię przed koronawirusem?

Biorąc pod uwagę epidemię koronawirusa na świecie warto zadać sobie pytanie, czy skoro klimatyzatory oczyszczają powietrze to czy mogą one nam też pomóc zabezpieczyć powietrze w naszym mieszkaniu przed wirusami. Oczyszczanie powietrza Zacznijmy od tego w jaki sposób klimatyzatory oczyszczają […]